O firmie Metal-Tech Sp. z o.o.

Firma Metal-Tech Sp. z o.o. została założona w 1986r. jako zakład ślusarski świadczący usługi dla ludności. Szybko jednak działalność zakładu rozwinęła się w kierunku produkcji na potrzeby przemysłu samochodowego. Głównym produktem w tamtym okresie stały się widełki używane do pneumatyki hamulcowej produkowanej przez Firmę Polmo Praszka. Na początku lat dziewięćdziesiątych kiedy to główny odbiorca produktów, firma Polmo Praszka przeżywał kryzys i załamał się rynek wschodni, firma Metal-Tech zajęła się produkcją wyposażenia dla kopalni węgla kamiennego. Głównym produktem firmy stały się „Rozpory podatne” produkowane na podstawie zakupionego patentu.

Najnowsza historia firmy zaczęła się w latach 2001-2002. Wyznaczona strategia zakładała postawienie na rozwój zakładu w stronę przemysłu samochodowego. Nastąpił powrót do produkcji części do pneumatyki hamulcowej tym razem już na większą skalę. Firma podpisała umowy z nowym właścicielem Polmo Praszka, firmą Visteon Poland na podstawie których odsprzedana została część produkcji dawnego Polmotu. Firma nabyła prawa do produkcji pomp wody, pomp oleju oraz przekładni licznika do samochodów polskich w tym też do pompy wody wykorzystywanej do produkcji silników w firmie ANDORIA MOT. Zapewniło to stabilny i zrównoważony rozwój firmy.

Wraz z odkupieniem patentów do produkcji firma odkupiła również część parku maszynowego, którego utrzymywaniem stary właściciel nie był zainteresowany. Było to prawie dwieście maszyn i urządzeń wykorzystywanych do produkcji komponentów różnych związanych z pneumatyką hamulcową oraz pompami wody i oleju.

Od 2003r. firma nawiązała wiele kontaktów handlowych z przedstawicielami różnych branż na terenie Polski i Unii Europejskiej. Zaczął się rozwijać eksport do firm Belgijskich, powiększała się sprzedaż produktów wykonywanych metodą obróbki skrawaniem na terenie Polski. Firma zdobyła uznanie wielu dużych zakładów przemysłowych branży motoryzacyjnej, rolniczej, elektronicznej i maszynowej. W listopadzie 2006r. po półtorarocznej pracy nad wprowadzeniem systemu zapewnienia jakości ISO 9001 firma uzyskała Certyfikat.

Od 2004r. firma stara się o dotacje z Unii Europejskiej na rozwój przedsiębiorstwa. Pierwszą dotację firma uzyskała z funduszu FARE 2001 na rozwój sieci elektronicznej. Przy pomocy funduszu FARE 2002 firma prowadziła działania zmierzające do certyfikacji systemu ISO 9001. Od momentu przystąpienia Polski do UE otworzyły się przed nami nowe możliwości. Pozyskaliśmy nowych partnerów handlowych i z roku na rok zwiększaliśmy eksport do krajów Unii. Firma pozyskała również środki na rozwój z nowych funduszy europejskich. Z funduszu strukturalnego firma uzyskiwała i nadal uzyskuje dotacje na zakup nowych maszyn i urządzeń. Obecnie największymi wdrożonymi programami są:

Firma Metal-Tech jest nastawiona na współpracę z dużymi partnerami z przemysłu maszynowego, auto-motive, przemysłu rolniczego. Chcemy być obecni wszędzie tam gdzie wykorzystywana jest obróbka ubytkowa. Produkujemy wysokiej klasy części przy użyciu zaawansowanych maszyn CNC. W kontroli procesu stosujemy najnowocześniejsze środki kontrolno-pomiarowe.

 

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaku z naszymi przedstawicielami

Kontakt z naszą firmą